Майстерня радості
28 березня 2019 року в читальній залі №3 бібліотеки відбувся майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки, який провела майстриня Ніна Василівна Новохацька, яка ознайомила студентів груп М-11д, МБ-22д, МЗД-21д, КПР-21д ФПР-21 ФЕМП та співробітників бібліотеки з історією виникнення, сакральним значенням, її різновидами та технікою виконання.
Учасники дізналися, що лялька-мотанка є родинним оберегом: захисницею від усіляких хвороб, символом щасливого подружнього життя, берегинею домашнього вогнища. Опановувати технологію виготовлення ляльки-мотанки мала за обов'язок кожна українська дівчина, так як вишити рушник собі на весілля. І неодмінно дівчина це робила у гарному настрої, з чистими та світлими думками та молитвами.
Також присутні дізналися, що процес «мотання» ляльки вважається гарним психотерапевтичним засобом, заряджає позитивною енергією. Гостя зауважила, що лялька, зроблена власноруч, сповнена любові і тепла.
До виготовлення ляльки-мотанки всі поставилися сумлінно, виконували все правильно, і в них вийшли дуже гарні ляльки-мотанки, адже вони сприяють поглибленню знань про етнічну самобутність українців та допомагають відродити традиції нашого народу.
http://lib.vtei.edu.ua/index.php/component/content/article/8-novyny/120-maisternia-radosti?Itemid=108#sigFreeId358f49506e