• 8(0432)550441
  • Email biblioteka@vtei.edu.ua

Крути: трагедія, подвиг, пам'ять

29 січня в Україні вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки ціною власного життя зупинили наступ більшовицької армії.
Прихід до влади у Росії більшовиків у листопаді 1917 року становив загрозу для України. Вони прагнули встановити контроль над нашою країною. Зрештою, у січні 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну.
Цього дня у 1918 році на залізничній станції Крути в Чернігівській області близько 300 студентів вступили в бій з шеститисячною армією більшовиків. У нерівній битві багато студентів були вбиті, однак опір українців дозволив затримати наступ російських сил на Київ.
Про бій під Крутами довго не згадували. Лише в роки здобуття незалежності в Україні заговорили про подвиг студентів. На державному рівні пам’ять героїв битви почали шанувати з 2004 року.
У 2006 році на місці подій відкрили Меморіал пам’яті Героїв Крут. У різних містах України проводять заходи на честь пам’яті героїв, народні віча та реконструкції бою.
Трагічна загибель студентів під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
З нагоди цієї події працівники бібліотеки ВТЕІ КНТЕУ підготували віртуальну виставку. Запрошуємо до перегляду.

До уваги користувачів

Згідно з правилами користування бібліотекою ВТЕІ ДТЕУ всі користувачі бібліотеки 1-5 курсів зобов’язані до кінця навчального року повернути на абонементи всю літературу або перереєструвати її для подальшого користування. При втраті будь-якого друкованого документу (книги, навчально-методичної літератури) необхідно зробити рівноцінну заміну. Виконання цих вимог є обов’язковим при підписанні обхідних листів.

Контакти

Бібліотека ВТЕІ 21036 м. Вінниця,

Хмельницьке шосе, 25 тел. 8(0432)550441,

читальна зала №1: тел. 8(0432)550417,

ел. адреса: biblioteka@vtei.edu.ua

Please publish modules in offcanvas position.