• 8(0432)550441
  • Email biblioteka@vtei.edu.ua

Першодрукар Іван Федоров

     Надзвичайну роль у розвитку української культури у боротьбі українців за свої національні права та незалежність відіграло книгодрукування. У Львові була надрукована перша українська книжка, і зробив це першодрукар Іван Федоров, або, як його ще називали у Львові, – Федорович.
     Іван Федоров - першодрукар, діяч слов'янської культури, а також гравер, інженер, ливарник. Деякий час займав посаду диякона церкви Миколи Гостунського. Займався викладанням грамоти. Закінчив Краківський університет і мав диплом бакалавра. 25 лютого 1573 р. І. Федоровим була заснована одна з перших українських друкарень, яка перетворила Львів на один із просвітницьких та культурних центрів всієї Східної Європи.
     До 450-річчя заснування львівської друкарні співробітники бібліотеки ВТЕІ ДТЕУ підготували віртуальний біографічний дайджест «Першодрукар Іван Федоров». Запрошуємо до перегляду/

До уваги користувачів

Згідно з правилами користування бібліотекою ВТЕІ ДТЕУ всі користувачі бібліотеки 1-5 курсів зобов’язані до кінця навчального року повернути на абонементи всю літературу або перереєструвати її для подальшого користування. При втраті будь-якого друкованого документу (книги, навчально-методичної літератури) необхідно зробити рівноцінну заміну. Виконання цих вимог є обов’язковим при підписанні обхідних листів.

Контакти

Бібліотека ВТЕІ 21036 м. Вінниця,

Хмельницьке шосе, 25 тел. 8(0432)550441,

читальна зала №1: тел. 8(0432)550417,

ел. адреса: biblioteka@vtei.edu.ua

Please publish modules in offcanvas position.